Каталог товарів
UA
Обране

Як шити правильно: поради новачку для ручного шиття та роботи на швейній машинці

Створення речей власними руками – це дуже захопливе заняття. З тою кількістю обладнання, яке сьогодні доступне, і його ціною це не буде складно. Тому питання щодо того, як навчитися шити з нуля, дуже поширене. Одразу хочемо сказати: це цілком реально і не настільки складно. По-перше, вам потрібно знайти час та бажання, а далі поступово у всьому розберетеся.

Чому вміти шити одяг та інші речі актуально завжди

Ми обов'язково розберемося, як навчитись шити в домашніх умовах, однак насамперед варто розуміти, для чого саме це потрібно. У побуті це насправді дуже важлива навичка. Одяг одразу ж навряд чи вийде створювати, а ось підшити штани чи підремонтувати текстиль, навіть зшити рушники чи ту ж саму постільну білизну – тут насправді немає нічого складного. Водночас самостійне створення різних речей, після того як шити навчитеся, допоможе економити кошти.

Крім того, шиття – чудовий спосіб для розслаблення. У той момент, коли до ваших рук потрапляють тканина, голки, будете думати лише про рукоділля. У цей час вдасться відмінно розслабитись та забути про буденні проблеми. Такий собі сеанс релаксу, не виходячи з дому.

Робимо перші кроки у світі шиття

Шиття – це дуже захопливо та цікаво, однак важливо мати всі необхідні для цього аксесуари та, звісно ж, бажання. Вам потрібно буде не лише навчитись працювати на швейній машинці, але й освоїти зняття мірок, роботу з викрійками, у тому числі з використанням тематичних журналів, та й загалом працювати над удосконаленням своїх умінь. Не лінуйтесь витратити свій час для цього – матимете дійсно фантастичні результати.

Що краще: вчитись самостійно чи йти на курси

«Шиття для початківців» – дуже популярні курси. Отже, як краще – самостійно вчитися працювати на машинці чи у професіоналів? Насправді однозначної відповіді тут немає, лише вам вирішувати, що зручніше та простіше в реалізації.

Наприклад, якщо вирішуєте піти шляхом самостійного штудіювання, то опанувати техніками шиття можна, спираючись на численні безкоштовні курси та майстер-класи. Причому неважко знайти дуже детальні рекомендації. Наприклад, на нашому сайті є чимало корисних порад, які стосуються:

  • правильного вибору машинки;
  • підбору лапок;
  • варіантів голок та інших аксесуарів, які необхідні в роботі.

Зауважимо, що тематичні блоги, навіть якщо вони зі старту безкоштовні, все ж заточені на продаж курсів. Однак ви, як початківець, насправді зможете самостійно навчитись багатьох моментів. Просто починати варто з нескладних речей, буквально таких, де лише прямі стібки та рядки. Далі поступово прийде інтуїтивне розуміння процесів, а отже, питання про те, як правильно шити, просто не виникатиме. Однак на це, звичайно, потрібен час.

Якщо ваша ціль – навчитись шити професійно, то в цьому разі новачкам потрібні не просто поради, а курси від майстрів. Дуже важливо уважно вибирати навчальну програму, враховуючи свої базові знання та цілі, яких прагнете досягнути.

Необхідні інструменти для швейного майстра й початківця

Для того щоб розібратись, як навчитись шити на швейній машинці, вам, звісно, потрібна вона сама, і це те, без чого не може обійтись ні майстер, ні початківець. Звісно, вони теж бувають різні, але про це ми поговоримо далі.

Отже, новачку потрібні:

  • ручні голки та запасні для швейної машини;
  • тканини та нитки до них – вибір залежить від товщини полотна;
  • спеціальне мило для поміток на тканині.

Починати варто з простих речей, які загалом не вимагають використання викрійки, при пошитті яких складно щось зробити неправильно. Що стосується майстрів, то вони активно використовують таких «помічників», як манекени, додаткові лапки, лінійки для моделювання викрійок тощо. Список насправді практично необмежений, адже аксесуари для шиття постійно вдосконалюються. Всі вони покликані полегшити процес шиття та дати значно якісніший результат.

Поради новачку щодо вибору швейної машинки

Отже, перед тим як шити на швейній машинці, її необхідно придбати. Насамперед не женіться за неймовірним функціоналом, вам підійде й доволі проста модель, яка виконує стандартні стібки. Головне тут – якість обладнання.

Що стосується різновидів машинок, то існують такі:

  • електромеханічна – найпростіша модель за доступною ціною, яка виконує стандартні види стібків;
  • комп’ютеризована – машинка, у якій є запрограмовані режими, від вас потрібно буде мінімум зусиль для отримання якісного результату;
  • вишивальна та швейно-вишивальна. Машинки здатні не лише шити, але й декорувати вироби;
  • спеціалізовані – оверлоки, розпошивалки, коверлоки. Вони використовуються для обробки краю та створення плоских швів.

Детальніше про швейне обладнання можна дізнатися тут: https://s-mir.com.ua/ua/news/vidy-shvejnyh-mashin

Журнали одягу з готовими викрійками та проста електромеханічна машинка – секрети успішного навчання

Для того щоб правильно шити, потрібна машинка, причому цілком достатньо простого електромеханічного приладу. А для викрійок підійдуть тематичні журнали, а вже далі, у міру вдосконалення навичок, зможете створювати власні моделі.

У таких періодичних виданнях дуже детально описані правила зняття мірок та користування викрійками, у тому числі даються рекомендації щодо підбору розміру по вашій фігурі.