Каталог товарів
UA
Обране

Види швейних машинок

Швейна машина – це справжня помічниця вдома. Сучасна техніка цього типу проста в освоєнні, зручна і створює якісний шов. Навіть найпростіші види дозволять виконати не менше 10 операцій, зокрема декоративні та еластичні шви. Класифікація швейних машин дуже широка, і про неї ми детальніше поговоримо. 

Які бувають швейні машинки: основні види

Отже, розповідаємо, які види швейних машин існують. Почнемо з найпростішої класифікації – за сферою застосування. Таку техніку використовують у побуті, тобто в домашніх умовах, і в промислових масштабах. Виходячи з цього, можна виділити 2 типи машинок – побутові та промислові. Перші відрізняються стандартним набором функцій, які будуть доречні для ремонту одягу в домашніх умовах і пошиття простих виробів. Зі складними завданнями така техніка не впорається. Також вона не розрахована на безперервну роботу. Водночас для поточних робіт із пошиття речей, аксесуарів цілком підійде і прослужить довгі роки.

vidy-shveynyh-mashin-1

Промислова модель – це професійне обладнання, яке відрізняється:

  • великою потужністю;
  • збільшеною кількістю функцій;
  • значною швидкістю роботи;
  • витривалістю – може шити практично без пауз;
  • вражаючими габаритами. Якраз через це для дому вони не підходять.

Типи швейних машинок поділяють за способом керування:

  • механічні. Ті самі ручні або ножні, які використовували наші бабусі. Сьогодні такі не випускаються, адже є значно сучасніші рішення;
  • електромеханічні. Такі пристрої дуже популярні, адже доступні за ціною, прості у використанні та освоєнні. Керування відбувається за допомогою ножної електричної педалі. Вдається досягати великої швидкості, однак потрібно ще пристосуватися до такої машинки – на це піде деякий час;
  • комп'ютерні. Це професійні та напівпрофесійні прилади, у яких керування здійснюється шляхом використання тієї чи іншої програми. Плюс можна самостійно створювати стібки, виходячи зі специфіки тканини та призначення виробу. Навіть при всьому цьому, щоб працювати з такою технікою, все ж потрібно мати хоча б мінімальний досвід у шитті.

Може виникнути питання, які бувають види побутових швейних машин? Насправді в магазині доступний вибір усіх типів у побутовому виконанні. Той самий оверлок, коверлок і навіть вишивальна машина, про які ми поговоримо далі.

Класифікація швейних машинок за призначенням

Оскільки звичайними швейними машинками каталог техніки не обмежується, і є обладнання різного призначення, у цій класифікації також розберемося. Отже, основні варіації: вишивальні, оверлоки, розпошивальні, коверлоки. У всіх них свій функціонал і можливості.

Отже, вишивальні, як можна зрозуміти з назви, створюють вишивку. Такі вироби більше цінуються, адже мають унікальний декор. Також характерними стібками з візерунками та різними відтінками ниток можна прикрашати і речі щоденного використання, наприклад рушники. Дуже мило вишивка виглядає на дитячих речах. Варіант багатофункціонального приладу – це швейно-вишивальні. Вони створюють декор і виконують прості прямі шви.

vidy-shveynyh-mashin-2

Оверлоки призначені для обробки країв виробу. При цьому йде автоматична обрізка і обметування. Оверлоки можуть працювати з різною кількістю ниток, що впливає на зовнішній вигляд шва. Така техніка обробки суттєво продовжує тривалість носіння речей.

Далі – розпошивальні машинки. Це спеціальна техніка для роботи з трикотажними тканинами. Як правило, на розпошивалці, або ж вона ще називається плоскошовна машинка, шиють дитячий, спортивний одяг, нижню білизну.

Коверлоки – це багатофункціональний прилад, який поєднує в собі опції оверлока і розпошивальної машини. Така універсальна техніка економить простір і може працювати з різними тканинами.

Інші види швейних машин

Класифікація швейних машин за призначенням також не вичерпна, адже існує ще кілька видів машинок, про які варто розповісти. Перша з них – це човникова. Вона створює човниковий шов. Це переважно професійна техніка, яка застосовується для зшивання частин виробу.

Інший тип – ланцюгова швейна машинка. Вона створює строчку, у якій стібки знизу і зверху відрізняються. Шов виходить більш еластичним. Виконується таке обладнання в різних конфігураціях – з різними платформами (плоскою, рукавною, циліндричною), що відрізняється кількістю голок, комплектацією додатковими пуллерами для руху. Ланцюгова машинка має міцний механізм, низький рівень шуму та велику швидкість роботи.